Results 1 to 11 of 11

Thread: sumamed

Proud member miri's Avatar
    Post Thanks / Like

sumamed

meni dosadilo da me boli grlo , sad i uho pocelo, a i slabo me pitate kako sam pa sam sebi propisala sumamed koji sam imala u kuci. popila sam jednu od 500 mg i tako cu 3 dana.
    jel imate vi iskustva s ovim lijekom?
    bas mi nesto mrsko ici doktorici, a ako mi bude lose obecavam da cu otici i priznati svoj grijeh uzimanja lijeka na svoju ruku.
    2014.......

Custom user title zuta's Avatar
    Post Thanks / Like
    Sta je to?
    Bad decision turns into experience and experience turns into good decision.

Vodootporan na metke logged's Avatar
    Post Thanks / Like
    sumamed je lijek na kojem je pliva stekla svoju slavu i kamaru para...

Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by zuta View Post
    Sta je to?
    antibiotik buducnosti, tako su ga zvali kad je tek izumljen.

http://www.sumamed.com.hr/success.htm
    2014.......

Custom user title zuta's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by logged View Post
    sumamed je lijek na kojem je pliva stekla svoju slavu i kamaru para...
    Evo naguglah ga i proèitah to što govoriš. Nisam nikad ranije èula za taj lijek.

Nego, vidjoh da piše i sljedeæe:

"Azithromycin has a number of principal applications: the treatment of respiratory tract infections, skin and soft tissue infections, gastric and duodenal infections caused by Helicobacter pylori and sexually transmitted diseases."

miri draga, jesi li sigurna da tebe grlo i uho bole.... da nije šta drugo?
    Bad decision turns into experience and experience turns into good decision.

Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by zuta View Post
    Evo naguglah ga i proèitah to što govoriš. Nisam nikad ranije èula za taj lijek.

Nego, vidjoh da piše i sljedeæe:

"Azithromycin has a number of principal applications: the treatment of respiratory tract infections, skin and soft tissue infections, gastric and duodenal infections caused by Helicobacter pylori and sexually transmitted diseases."

miri draga, jesi li sigurna da tebe grlo i uho bole.... da nije šta drugo?
    mene boli grlo i uho a lijek mi nije propisala doktorica nego ga ja sam sebi dala. imala neke reklamne uzorke za apoteke koje mi je dala prijateljica sto radi za plivu .
    2014.......

Fateless Neyne's Avatar
    Post Thanks / Like
    zato nam i jest ovako kako jeste, kad daju antibiotike dzaba ljudima...

tebe duso draga moze boliti uho i grlo i od virusne upale, u kojem slucaju taj sumamed ti uopste nece pomoci, nego ce da samo ubije korisne bakterije, dugorocno moze da ti osteti floru probavnog trakta, a ostecenje bakterijalne flore moze da izazove i gljivcnu zarazu u mokracnom i vaginalnom sistemu.

pa ti uzimaj sama za sebe...
    "A povrh svega, moji su i ja sam njihov kao rijeka i kaplja, i sve sto govorim, kao da o sebi govorim"

***25991;***35328;***3217 3; Ofca u Kutiji's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by Neyne View Post

tebe duso draga moze boliti uho i grlo i od virusne upale, u kojem slucaju taj sumamed ti uopste nece pomoci, nego ce da samo ubije korisne bakterije, dugorocno moze da ti osteti floru probavnog trakta, a ostecenje bakterijalne flore moze da izazove i gljivcnu zarazu u mokracnom i vaginalnom sistemu.

drugim rijecima: nimalo ti to nije inteligentno draga miri

hablešćina Grlica's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by Neyne View Post

ja inaèe iz svih nabrojanih razlogam izbjegavam antibiotike dok ne doðr dur u guZicu
    i to onda pijem s litrima jogurta.........
    Love

nikako ne kontam Neru koja shvata Mirin razlog da razumije Lelicu zbog njenog svatanja Narandže

J!NX Anarchy's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by Ofca u Kutiji View Post
    drugim rijecima: nimalo ti to nije inteligentno draga miri
    otela si mi slovo iz tastature..kod mene nena tako uzima tablete.. Joj miri brate dragi shta je sa tebe Hajde makar ozdravi ako nishta drugo

Post Thanks / Like
    pa nije to bas najpametnije ali me boli vec skoro sedmicu i temp. mi skace redovno poslije podne i to ne vise od 38 st. sto je karakteristicno za bakterijske infekcije.
    virusne obicno traju krace temp. vibrira bez nekog reda i visocija je.
    prije nego sto sam uzela zvala sam i doktoricu svoje djece, s kojom se i druzim i ona je rekla da bi mi i moja doktorica vjerovatno propisala antibiotik. pitala sam je i dal da uzmem sumamed 500 ili 125 mg
    inace ne pijem cesto antibiotike ali mi sad bas bilo mrsko ici mojoj doktorici pa onda onoj za uho grlo nos pa... ko ziv ko mrtav dok oni uspostave dijagnozu.
    s djecom sam vec pazljivija. oni jos nikad nisu pili antibiotike! uvijek smo isli s predpostavkom da je virus i zaista je i bio. uvijek upala grla prosla samo uz paralen i puno tecnosti.

u svakom slucaju se ja s vama slazem ovo sto sam uradila nije pametno i vi tako nemojte.

zanimalo me sta znate o sumamedu? neki kazu daje dosta jak i da se zbog toga ne propisuje cesto, a neki tvrde da ga doktori nerado propisuju na recept jer je skup, a oni imaju ogranicena sredstva na osiguranju.
    Last edited by miri; 08-26-2008 at 18:42.
    2014.......

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks