Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Pranje Sudja

Proud member
    Post Thanks / Like

Pranje Sudja

Kako vi perete sudje na ruke?

Mene su ucili kad se sudje opere u deterdzentu, onda se mora dobro isprati i staviti da se susi (moze se i obrisati krpom, kako ko hoce)...

Medjutim, ono sto me fascinira je da ljudi drugdje ne ispiru, ili ispiru u stajacoj vodi (sve sudje od deterdzenta stave u novi lavor sa cistom vodom i to je to)...

Ono sto sam primjetila po kampovima je da Njemci nikad ne ispiru, samo operu u lavor sa deterdz. onda obrisu direktno krpom. U Norveskoj se slicno radi u slucajevima koje sam posmatrala. Talijani i Francuzi ispiru u tekucoj vodi...

Posto sam ja uvijek slusala kako je deterdzent ustvari stetan, zanima me kako to da ovima sto ne ispiru nije nista (barem kad ih pogledam djeluju svi ok i zdravi).

Jedite kod Dzoa Dzo's Avatar
    komsija onog iz drzzave sisa,guzica i nelogicnosti
    Post Thanks / Like
    ja vala fino isperem, nigdje veze sapun jesti
    tail -f /dev/dzo >> blog

Obećao sam sam sebi da ću držati dijetu i da ću izbjegavati alkohol i masnu hranu. I nakon dva tjedna izgubio sam 14 dana.

nocna mora
    Post Thanks / Like
    ja sam cula kako mecina ujna, njemice, pere samo onu stranu u kojoj se jede, jer druga nije prljava :LOL:

ja vjerujem sa deterdzent za sudje nije previse jak, mozda zato i ovi sto ne ispiraju prezive

a moguce i da je ispiranje i brisanje ista stvar, mada mora neki film deterdenta ipak ostati
    good judgement comes from experience, and experience comes from bad judgement

Proud member sch's Avatar
    Post Thanks / Like
    Isprati, naravno. Gdje to moze biti zdravo da se deterdzent jede.

A i inace te neke nebuloze kao sa umivanjem u napunjenom lavabou su bez veze.
    sch

magare lelica's Avatar
    Post Thanks / Like
    dje me nadje - uzasno sam i neponovljivo gadljiva na sudje oprano mimo standardnih kriterija koji podrazumijevaju ispiranje pod mlazom vode ili u masini...
    Ja shvatam narancu, a Vi?

zlatna ribica... BIOS's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by ABAB View Post
    Kako vi perete sudje na ruke?

Mene su ucili kad se sudje opere u deterdzentu, onda se mora dobro isprati i staviti da se susi (moze se i obrisati krpom, kako ko hoce)...

Medjutim, ono sto me fascinira je da ljudi drugdje ne ispiru, ili ispiru u stajacoj vodi (sve sudje od deterdzenta stave u novi lavor sa cistom vodom i to je to)...

Ono sto sam primjetila po kampovima je da Njemci nikad ne ispiru, samo operu u lavor sa deterdz. onda obrisu direktno krpom. U Norveskoj se slicno radi u slucajevima koje sam posmatrala. Talijani i Francuzi ispiru u tekucoj vodi...

Posto sam ja uvijek slusala kako je deterdzent ustvari stetan, zanima me kako to da ovima sto ne ispiru nije nista (barem kad ih pogledam djeluju svi ok i zdravi).
    isto ko i holandjani...budale.ba

ja inace ne perem na ruke, imam masinu
    Njutn laze, lake padaju brze!

Proud member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by BIOS View Post
    isto ko i holandjani...budale.ba

ja inace ne perem na ruke, imam masinu
    ma pranje sudja na kampovanju mi dodje kao dobar laboratorij za posmatranje navika raznih nacija

tamo svi na ruke peru...ne ponesu masinu od kuce

i ja ispirem dok ne skripi sudje, i trosim toplu vodu u kampu - ali sam ja zivjela u ubjedjenju da taj deterdzent moze biti stvarno stetan ako se unosi u organizam...pa mi nije jasno

luno - i ja sam razmisljala o tome da se mozda krpom obrise taj deterdzent, ali ne znam...krpa nakon 10 sudova nije vise ni suha ni cista

Proud member
    Post Thanks / Like
    a ovo mi palo danas na pamet jos vise, jer razmisljam kako se inace na zapadu voce i povrce puno manje pere nego sto sam ja naucila...

ja ga dobro operem prije nego sto se jede, medjutim tu se jede i direktno iz trgovine bez pranja...

eh sad to je ok, dok ne dodje e.coli bakterija...

nocna mora
    Post Thanks / Like
    luno - i ja sam razmisljala o tome da se mozda krpom obrise taj deterdzent, ali ne znam...krpa nakon 10 sudova nije vise ni suha ni cista
    pa znam, ali eto svi nekako prezivimo, i mi sto ispiramo i ovi sto ne ispiraju. mislim da su ti deterdjenti testirani ( vjerovatno na zivotinjama) tako da dijete moze da ih se napije i da mu nista ne bude.
    st naravno, ne znaci da ih treba piti i jesti namjerno

ja nisam neki freak ni sa sudjem, ni sa vocem i povrce. isperem i operem, ali nisam kao neki, koji to drndaju pola sata, operu svaku lisku spinata i salate ko da su bojnim otrovom zalivane.

Jedite kod Dzoa Dzo's Avatar
    komsija onog iz drzzave sisa,guzica i nelogicnosti
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by luna View Post
    pa znam, ali eto svi nekako prezivimo, i mi sto ispiramo i ovi sto ne ispiraju. mislim da su ti deterdjenti testirani ( vjerovatno na zivotinjama) tako da dijete moze da ih se napije i da mu nista ne bude.
    st naravno, ne znaci da ih treba piti i jesti namjerno

ja nisam neki freak ni sa sudjem, ni sa vocem i povrce. isperem i operem, ali nisam kao neki, koji to drndaju pola sata, operu svaku lisku spinata i salate ko da su bojnim otrovom zalivane.
    pio sam ga ja u ratu, zabunom, u mraku bile flase sa vodom i jedna sa deterzentom i ja bas na nju naletim, elem povukao fin cug i onda se ispovracao, podrigivao baloncice par dana, ali prezivio
    tail -f /dev/dzo >> blog

Obećao sam sam sebi da ću držati dijetu i da ću izbjegavati alkohol i masnu hranu. I nakon dva tjedna izgubio sam 14 dana.

hablešćina Grlica's Avatar
    Post Thanks / Like
    ja jedem iz plastičnih tanjira i pijem iz plastičnih čaša..
    ko je još vidio prati suđe poslije
    Love

nikako ne kontam Neru koja shvata Mirin razlog da razumije Lelicu zbog njenog svatanja Narandže

Proud member
    Post Thanks / Like
    bilo bi fino imati sudje koje je hranjivo, pa usput pojedes i tanjur (a da je dobro za zdravlje)

nocna mora
    Post Thanks / Like
    bilo bi fino imati sudje koje je hranjivo, pa usput pojedes i tanjur (a da je dobro za zdravlje)
    kad narucis taco salad u taco bell dobijes bas to

Proud member
    Post Thanks / Like
    kod mene su u skoli servirali fajita salad u onim jestivim zdjelama...samo sto su malo masne ali ok...treba izmisliti i ostale zdjele za jela

Originaly from Blitvanija Zasad's Avatar
    Post Thanks / Like
    "Soup in a bread bowl", jeste to probali? Zdjela napravljena od tjesta i kako jedes juhu, polako copas i zdjelu. Najcesce je prave od "sour dough" hljeba. Meni je to super. Ima u Panera Bread restoranima.
    Sent from my iPhone 6.

hablešćina Grlica's Avatar
    Post Thanks / Like
    eeee jeste poguzije, prave
    svaka tema završi na hrani

ili politici......
    Love

nikako ne kontam Neru koja shvata Mirin razlog da razumije Lelicu zbog njenog svatanja Narandže

Proud member nera's Avatar
    Post Thanks / Like
    moja mati posmatra tako mene daaaaaavno nekad kako perem sudje.
    i objasni mi kako se sudje mora dobro isprati, dok ti pod prstima ne pocne skripati!

bolan ko reko....hikma rekla!
    nema dalje.
    U tramvaju: "Teto, sjedite, VI ste stariji!"....JBLA te teta.

magare lelica's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by Zasad View Post
    "Soup in a bread bowl", jeste to probali? Zdjela napravljena od tjesta i kako jedes juhu, polako copas i zdjelu. Najcesce je prave od "sour dough" hljeba. Meni je to super. Ima u Panera Bread restoranima.
    tako serviraju jecmenu corbu u imidzu
    Ja shvatam narancu, a Vi?

nocna mora
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by nera View Post
    moja mati posmatra tako mene daaaaaavno nekad kako perem sudje.
    i objasni mi kako se sudje mora dobro isprati, dok ti pod prstima ne pocne skripati!

bolan ko reko....hikma rekla!
    nema dalje.
    problem je ako je meka voda, nikad isprati

falim te boze ima masina, pa neka ona od hikme prima savjete

Proud member nera's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by luna View Post
    problem je ako je meka voda, nikad isprati

falim te boze ima masina, pa neka ona od hikme prima savjete
    eeee....ja sam hikmi masinu kupila.
    sad mati trpa sudje i komentarise: aaaaaa moja najbolja jaranica sefika!
    U tramvaju: "Teto, sjedite, VI ste stariji!"....JBLA te teta.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks